BoZKuRT

BoZKuRTLaRıN oLDuGU Y£RD£ CaKaLLaR G£Z£M£Z!!!

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

neden ulkucuyuz

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
DESTAN
Admin

MesajKonu: neden ulkucuyuz   C.tesi Nis. 19, 2008 9:09 pm

SELAMÜNALEYKÜM.
İki kelimelik bir soru;NEDEN ÜLKÜCÜYÜZ ?
Birçok dünya görüşü varken,neden TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜ,neden yaşayan neslin,belki sonrakilerinde göremeyeceği TURAN ÜLKÜSÜ,neden her ulaşılacak hedeften sonra yeni bir başlangıç olan,kıyamete kadar sürecek KIZIL ELMA ÜLKÜSÜ,neden...
Ülkücüleri, reaksiyondan aksiyona,kendim demekten,Milletim demeye.Rahatını temin etmek yerine Türk Milletinin derdine sıkıntısına çilesine çare arayıp mücadele etmeye;Bunun karşılığı,ihanete uğramak,arkadan vurulmak,canlar vermek olabildiği halde
NEDEN ÜLKÜCÜYÜZ ?
Devletin yasama ve yürütme,halkın yaşama düzeni ve düzeyi,diğer milletler ile maddi ve manevi ilişkileri belirleyen,asırlar sonra bile güncellenebilecek,uygulanabilecek ve anayasa niteliğindeki 9 IŞIK doktrininin Dünya düzenindeki, cazibe i hakikatimi?
Bu soruya ne kadar çok ülkücü cevap verirse;sebeplerden netice çıkararak nasıl olmamız,hangi şartlara karşı;daha iyi şartlar geliştirip,neticenin daha güzel başlangıçlara vesile olmasını sağlayabilir.En azından mücadele tarzımızı belirleyebiliriz.
Benim cevabım; ergenlik çağından,son 5-6 sene öncesine kadar okumayı çok severdim ve okuma tempom yüksekti ve her söyleneni,anlatılanı önce muhalefet damarı ile eleştirecek eksik arayacak inatçı bir anlayışa sahip olduğum için,pasif ve kendi halinde olmaktan hoşlanmadığım için,şahsiyetine zerre kadar menfaat vermeyecek,aksine çileli bir aktif mücadeleyi gerektiren TURAN ÜLKÜSÜ nün insan fıtratını oluşturan haysiyetlerden; TÜRK olma TÜRK yaşama TÜRK ölme duygusunun sorumluluğunun TÜRK MİLLET inin geleceğine yön vermesi gerektiğine inandığım için.
Aslında sebepler ve manaları ile ansiklopediler bile yazılabilir.Bence benim için bu kadar bile yeter.
ALLAHA EMANET OLUNUZ
Kullanıcı profilini gör http://milliyetci.hareketforum.com

neden ulkucuyuz
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası